Eleganckie listwy przypodłogowe do każdego wnętrza.

Same deski drewniane czy panele to nie wszystko, aby móc mówić o eleganckiej posadzce w domu. Również warto pomyśleć o tym, aby dokupić do nich odpowiednie listy przypodłogowe. To właśnie one dopełniają efektu i warto idealnie dobrać je do pokrycia podłogowego. Obecnie wybór listew jest ogromny i można je dopasować do każdego wnętrza. Najbardziej popularne i uniwersalne są listwy przypodłogowe drewniane, ale to tylko początek oferty.

Listwy drewniane mogą być tylko wykończone naturalnymi preparatami, ukazując naturalną strukturę drewna, ale mogą być też malowane na rozmaite kolory oraz frezowane, aby uzyskać na nich niepowtarzalne wzory. Do wyboru ma się zarówno listwy wykonane z naturalnego drewna, jak i listwy z płyt MDF. Listwy drewniane są zalecane do pomieszczeń, gdzie na podłodze zastosowano naturalne drewno, wtedy razem będą one tworzyły naprawdę piękną kompozycję.

Z kolei listwy wykończeniowe mdf bardzo dobrze nadają się jako dopełnienie paneli podłogowych, wykładzin czy płytek. Ogromny wybór barw drewna powoduje, że można dobrać je do koloru podłogi, mebli czy też postawić na coś zupełnie szalonego, czyli kontrastowe listwy przypodłogowe.

Materiałem bazowym do produkcji listew przypodłogowych jest surowa płyta MDF. Jest to produkt drewnopochodny powstały w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem organicznych związków łączących i utwardzających w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury.Czynniki te czynią MDF idealnym materiałem do obróbki maszynowej pozwalającym na cięcie, frezowanie i kształtowanie w celu uzyskania różnorodnych kszatałtów i profili przy zachowaniu stabilności wymiaru.

Realizacje